понеделник, 22 юни 2026 г.

Кой е начина да не допуснем проруските сили да спечелят и президентските избори?


Кой е начина да не допуснем проруските сили да спечелят и президентските избори?


Ето нещо, което написах до един читател на страницата ми, който ме запита има ли кандидат за президент с демократична, с реформаторска, с пробългарско-проевропейска насока на мислене и действие, който да може да спечели президентските избори в люта битка с проруския кандидата на петата колона на Русия у нас, оглавявана от президент-премиерът Радев, от кой друг да е оглавявана?! Ето какво отговорих на този човек и гражданин:

Вчера Илиян Василев заяви в свое предаване, че било нямало кандидати за президент от демократичната общност, да, точно това заяви! :-) И поради нямане на кандидати оставал само Гюров! (Разбира се, моята кандидатура г-н Василев не я забелязва, не знам защо, сигурно и той страда от болестта, наречена звездомания!)

Мога да кажа само, че ако бъда издигнат за кандидат за президент, ще спечеля изборите, колкото и лудешко да Ви звучи това. Има си начини за спечелване на такива избори. (Разбира се, трябва да имам достъп до централните медии, който ще го получа ако бъда издигнат, а останалото е моя работа!)

Разбира се, не съм луд да смятам, че ще бъда подкрепен от някоя партия или партии. По понятни причини няма да издигнат личност като мен, а ще издигат някакви си там шушумиги (погледнете какъв ни е "елитът", с извинение!).

Знаете ли какво: ако личност като мен попадне сред политиците, това означава, че народът ни ще има вече шанса да различи по най-очебиен начин колко некадърни са тия, които е избирал досега. (Малкото кадърни, Кирил Петков, Асен Василев, Христо Иванов, Иван Костов бяха оплюти така грозно, че повече не може да бъде!).

Аз съм нов и неопетнен, биографията ми е чиста, доказал съм се, щото цял живот работих безкористно за народното благо - на буренливата нива на просвещението, науката, възпитанието, духовното въздигане и укрепване на младите. Човек от народа съм, а като философ по презумпция съм духовен водач, съвестно си изпълнявах десетелетия наред длъжността. (За което мутренско-комунистическия режим ме тормози и репресира!) На България в този исторически момент е нужен точно такъв човек, понеже живеем в условия на страшна демокрализация, обезчовечеване, затъпяване, простотия и пр. Нашата демократична и реформаторска общност има възможност чрез моята кандидатура да разчупи тъй опасната матрица, в която сме оковани, но тя едва ли ще се възползва от този шанс. Откак започнах този експеримент (с издигането на моята кандидатура), всички най-видни представители на демократичната общност оглушително мълчат, презрително нацупили устничките си, щото ме възприеха, разбира се, за луд, за какъв друг да ме възприемат (те също мислят в полето на матрицата!)?!

Това е. Та значи излиза, че както е тръгнало, есента български президент ще стане поредният безличник като Радев, т.е. всички власти у нас ще бъдат овладени от проруските сили. И ни чакат тежки времена! Аз предложих вариант да не допуснем това, но всички мълчат, щото не могат да меслят извън догмите на проклетата матрица! Извенете за дългото разсъждение, което, разбира се, едва ли прочетохте!

Приятни размисли!

Какво става със страните, управлявани от разбойници?


Какво става със страните, управлявани от разбойници?


Русия е пример за това какво става с една страна когато нейни вождове са хора с изявен манталитет на хулигани, на разбойници:

● Ленин е мошеник, който с германски пари прави "революция" в Русия за да я извади от войната (Първата световна)!

● Сталин е професионален обирджия на банки, т.е. е криминален престъпник!

● Путин е уличен побойник, жестоко бит от по-силните, който е изпълнен с жажда да отмъщава за личностната си непълноценност!

● Полковникът от КГБ Гундяев, изживяващ се за "духовен", с извинение, водач на Русия ("патриарх"!), е бандит, баснословно забогатял от незаконен внос на цигари, наркотици и какво ли не още, включително износ на проститутки!

ВНИМАНИЕ:

● Нас ни управлява Симеон Втори (цар, стъпкал в калта короната си!), вербуван от КГБ провалил се, изпаднал в бедност комарджия!

● Боко Борисов, бандит от застрахователния и охранителен "бизнес", 12 години премиер на България (Повече от Стефан Стамболов, най-дълго управлявалия държавник преди 1944 г.)

● Румен Радев, свързан с проруско-масонската мафия "генерал", доказано лишен от морални скрупули!

Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


В нашия Философски клуб (който се събира в ютуб-канала "Паралел 42", напоследък го наричаме и "Школа по мислене"!) от доста време разговаряме по проблеми около наближаващите тази есен президентски избори. У нас масово не се разбира какъв е смисъла на тази институция и, респективно, какво е значението на тези избори. Особено важно е това, че пробългарската и проевропейска демократична общност у нас не трябва да допуска и тази институция на властта (както другите две!) да бъде овладявана от проруските и носталгично-комунистически сили, затова и тия избори имат съдбовно значение (Води се война срещу европейския път на България, подобна на войната, която Русия води срещу Украйна, проруските сили са се овълчили да съсипят достойното бъдеще на страната и на народа ни!) Ето защо трябва да направим нужното изборите да бъдат спечелени от достойна личност, която като президент да бъде силна противотежест на глупостите и дивотиите на управляващите. Ето един коментар под публикация в канала, който поставя част от тези въпроси, които се нуждаят от дискутиране, от постигане на яснота:

У българите битува дълбоко неразбиране за смисъла на трите власти. Факт е, че изобщо не им е ясна каква е ролята на президента като политическа фигура. А именно за да има морала, достойнството и смелостта да застава пред всички и всеки - за да защити обща кауза!!!!! Пътят към всички и всеки изисква личност със специфични качества. Морален компас, отговорност, грамотност, честност... Абе свела личност!😂Не казвам, че вие не сте такава.😂Няма значение дали е мъж или жена (Голда Меир, Маргарет Тачър...). Но дори и едно от тези качества да липсва ще има гафове. Оттам-насетне идва ред на харизмата. Е, това вече е специфично! Не казвам, че нямате харизма!😂😂😂😂 Просто моето предположение е, че без младото поколение е невъзможно да се справи България на днешна дата. Те трябва, колкото и да не ги разбираме, да го (я) харесат и да го (я) приемат! За целта май трябва да ги попитаме. Разбира се, че и по-възрастните трябва да го приемат! За мен Манол Глишев е загубена кауза, усеща се показен радикализъм, признак за морална нечистоплътност. Той или тя трябва да създава усещане за вълнолом! От Варна

@NatashaSabeva, леко редактирана и допълнена от мен, А.Г.

неделя, 21 юни 2026 г.

Защо няма да допуснат аз да участвам в изборите за президент?

Манол Глишев: Всеки боклук, който се изнерви от корица на книга с дете,  облечено в украинските цветове, е свиня! - Zonanews.bg 

Защо няма да допуснат аз да участвам в изборите за президент?

Ето един многозначителен диалог по важна тема, който се състоя под мой постинг, в който имах дързостта да заявя, че звездата Манол Глишев е смешна кандидатура за президент:

Tihomir Trifonof: Ангел Грънчаров Добре, и кой предлагате вие, господин Грънчаров? Аз не виждам по-подходящ човек, който да ни поведе на война срещу омразната Русия. Не знам, аз и за Вас бих гласувал, но мисля, че Манол е много по-популярен и би имал много по-големи шансове срещу кандидата на Путин.

Отвърнах му:

Tihomir Trifonof Манолчо ще събере 20-30 000 гласа на такива като Вас, дето сте впечатлени от хашлашкото му говорене. С толкова гласа не се печелят президентски избори.

Аз не съм популярен, и точно затова имам огромно предимство: името ми е чисто, аз съм човек от народа, учител съм, моята кандидатура е шанс да счупим оковите на тъпата матрица, която доведе дотам все мижитурки (Радев, Плевнелиев, Гоце Първанов и т.н.) да сядат на президентското кресло!

Не знам дали сте гледал филма "Слуга на народа", в който главната роля играе Володимир Зеленски. Той там играе ролята на един обикновен учител по история, няма да ви го разказвам, който "случайно" става президент на Украйна. Малко след този филм Зеленски наистина стана президент на Украйна. И стана достоен президент, който ще остане в историята!

Аз не съм артист, аз съм философ, учител, блогър с десетилетия стаж. Мен не ме допускат от 10-15 години до централните медии неслучайно, името ми е в списъка на тия, които не ги допускат до медиите. (Преди това чат-пат са ме канили, примерно покойният Милен Цветков, Бог да го прости, ме е канил в качеството ми на философски и политически блогър, покойният Димитър Цонев, Бог да го прости, ме е канил, Светла Петрова ме е канила, даже Камелия водеше едно предаване, и тя ме е канила, и други са ме канили (Николай Колев и пр.; но в един момент, когато мутро-комунистите овладяха медиите, моето име попадна в списъка на забранените за участие в телевизиите!)

Аз копнея да се сблъскам в дебат с мижитурки като Даниел Вълчев (Карбовски, Дачков и пр.) и други мераклии за славата и да ги накарам да си говорят сами - щото имам опита, защото цял живот тази ми е била работата, да водя дискусии, да се сражавам в полето на словото, обичащо истината.

Разбира се, знам добре (не съм луд!), че мен няма да ме допуснат до участие в изборите, нито една партия няма да посмее да ми издигне кандидатурата. И знаете ли защо това няма да стане? Ще ви кажа, ще рискувам да ви кажа.

Няма да ме допуснат за участие в изборите за президент защото ги е страх да не ги засенча! Да, най-тъпата родна и българска завист е причината такива като мен да ги държат в изолация, да ги маргинализират, да ги превръщат в аутсайдери. Защото ако допуснат такива като мен личности (не съм единствен, но не сме много, особено сред философите май съм само аз!) до публичност, това веднага ще покаже, че "любимците на славата", дето сега се перчат по екраните на централните телевизии, такива като Андрей Райчев и останалата руска и комунистическа гмеж, са най-банални лъжци и мошеници!

Ето от това ги е страх: защото народът ще може да сравнява. И ще си проличи кой колко струва. Ще блесне истината, а ние сме страна на лъжата и на лъжците. И на мошениците, на тарикатите.

Сега разбирате ли защо мен няма да ме допуснат да участвам в изборите? И защо ме държат в изолация? От страх да не ги засенча не ме допускат и щото завиждат, да, нашият елит, за жалост, се състои предимно от мижитурки, от безличници! (Такива като Радев, Боко, Шишо, Слави, Тошко Йорданов и пр.; който пък е личност, примерно като Кирил Петков и Асен Василев, те са и най-оплюти, нали така?!)

Простете за дългия коментар, но бях длъжен да обясня след като имахде добрината да ме запитате, за което Ви благодаря! (Щото другите демократи, особено по-звездните, се гнусят да говорят с мен: та нали те са звезди, а аз съм никой, аз съм един прост учител, леле, какво падение да разговаряш с един учител и то по философия!)

Има ли начин да се спасим от опасността да сме първата нация в света, загинала от простотия?

Президенството уточнява, че на НС се връща целият Закон за отбраната -  News.bg 

Има ли начин да се спасим от опасността да сме първата нация в света, загинала от простотия?

Кой е верният начин да определим пробългарско-проевропейски демократичен кандидат за президент, който ще спечели изборите?

Тези два въпроса са дълбоко свързани. Ето защо:

Един човек ме попита (в мой постинг около евентуална кандидатура на Манол Глишев за... президент!) КОЙ Е СЕРИОЗНИЯТ ДЕМОКРАТИЧЕН КАНДИДАТ. Аз съм писал по този въпрос, именно за начина, по който да го определим, ето тук отново пояснявам:

Предложих технология за определянето му: конкурс. В който да може да участва всеки, който смята:

1.) че може да изпълнява длъжността президент на републиката, т.е. че има нужните за това качества и

2.) че с качествата си би успял да привлече толкова избиратели, че да спечели изборите.

(Партиите също могат да предложат свои кандидати, но те да отговарят на тия две условия. Най-верният начин е кандидатите сами да издигат кандидатурите си, а не да се правят тъпи и лъжливи "инициативни комитети"!)

По-нататък правим следното:

Да речем, че се явят, примерно, 12 кандидата. Разделяме ги на три групи по 4-ма. И във всяка група се провеждат няколко тура напълно публични дискусии с водещ, с арбитър. (Средства за комуникация дават възможност за това!) Жури сме всички ние, избирателите. Гласуваме за това кой как се е представил. Примерно на този, който се е представил най-добре, т.е. е спомогнал най-много за решаване на проблемите, даваме 10 точки. Който се е представил най-слабо - 0 точки. Ако за някой от кандидатите се окаже, че има нечестно гласуване (печели най-много точки по нечестен начин, като си органидира "масова подкрепа", но иначе издиша!), той отпада автоматично.

Победителите от всяка група отново проиграват състезанието чрез дискутиране, който спечели най-много точки, но по честен начин, е кандидатът за президент.

Може също да се помисли да има и още едно жури, от авторитетни личности, доказали се като справедливи и достойни хора. (Може да са и философи, т.е. това да е нещо като "Съвет на мъдреците"!)

Целта е да намерим наистина най-добрия кандидат, който има най-голям шанс, благодарение на качествата си, да спечели изборите. На мен ми се вижда, че конкурсът е най-добрия начин за това.

Щото ако оставим на лидерите на партиите да определят своите кандидати, ще стане така, че ще загубим изборите. Време е в държавата ни конкурсът да стане основният начин за определяне на кандидатите за АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ ДЪРЖАВНИ ДЛЪЖНОСТИ. (ПП-ДБ предложиха това в Парламента, ето, сега е моментът да го изпълнят при избора на кандидат за президент!)

Този е верният, справедливият начин. Щото у нас, за жалост, даже и сред демократичната общност, масовият човек страда от болестта "звездомания". Ето, примерно, Гюров, понеже за два месеца беше служебен премиер, понеже стана известен, понеже го показваха всеки ден по телевизията, мигновено стана "НАЙ-ДОСТОЙНИЯТ". Даже Иван Костов се изложи като каза, че просто "немало друг заслужаващ", моля ви се. Или пък варненския кмет, заради това, че го арестуваха мутрите, той наистина се държа достойно, но това не значи, че трябва да го наградим с длъжността президент.

У нас изобщо не се разбира огромният смисъл на длъжността "държавен глава". Требвало кандидатът да е "много учен", примерно, да е професор или поне доцент. Това, разбира се, са глупости. (Даниел Вълчев се напъва да подкупи Радев да го издигне, дава интервюта, нали беше министър, провален, разбира се, но е известен!)

Тъпотия до шия е у нас. Не почнем ли да се справяме с нея, загиваме. Най-сериозно ви го казвам. Ще бъдем първата нация, пропиляла всичките си шансове и загинала от простотия. Жалко, много жалко!

По същата (и по сродни) теми виж и:

Кой е начинът пробългарско-проевропейската демократична общност да спечели президентските избори наесен? https://aigrajdanin.blogspot.com/2026/06/blog-post_20.html

Драги политици, даваме ви шанс да ни убедите, че сте личности, а не страхливи и подли мижитурки или шушумиги! https://aigrajdanin.blogspot.com/2026/02/blog-post.html

Драги приятели от Общността на небезразличните граждани, дайте да опитаме да вразумим политиците ни!!! https://aigrajdanin.blogspot.com/2026/05/blog-post_4.html

Отворено писмо до лидерите на ПП-ДБ с предложение за издигане на народен и човечен кандидат за президент! https://nebezrazlichnite.blogspot.com/2025/11/blog-post_19.html

ОБРЪЩЕНИЕ НА ОБЩНОСТТА НА НЕБЕЗРАЗЛИЧНИТЕ ГРАЖДАНИ КЪМ ПОЛИТИЦИТЕ ОТ КОАЛИЦИЯТА ПП-ДБ https://nebezrazlichnite.blogspot.com/2026/03/blog-post_27.html

събота, 20 юни 2026 г.

Кой е начинът пробългарско-проевропейската демократична общност да спечели президентските избори наесен?

Няма налично описание на снимката. 

Кой е начинът пробългарско-проевропейската демократична общност да спечели президентските избори наесен?

С оглед да разбера какви са реакциите на хората (преди всичко от нашата демократична общност) аз преди време заявих публично, че издигам кандидатурата си за президент на Република България. Много интересни са тия реакции, някой ден ще ги опиша. Изследването ми си заслужаваше рисковете. Но сега искам да кажа нещо друго, по-важно според мен.

След няколко месеца предстоят президентски избори. Трябва ние, обичащите свободата и достойнството на България български граждани да направим нужното следващият български президент да бъде качествена личност, да бъде личност от висока проба, т.е. да не е проруска марионетка. Каквато опасност, уви, съществува, предвид пробива на проруските сили, които ни натресоха Румен Радев и за премиер, след като 9 години най-активно само вредеше на българския държавен и народен интерес, обслужвайки руския имперски интерес.

Има опасност пробългарско-проевропейските сили да не издигнат обща и то качествена кандидатура, което да доведе до това държавен глава на България да стане някоя проруска марионетка, която да ни позори редом с Радев. (Прочее, изберем ли неруски президент, тогава и стола на Радев ще се разклати и, дай Боже, докъм Нова година и на него можем "да свием сърмите", т.е. с чемадана да го изпратим за Масква!) Затова трябва да направим всичко възможно (политиката е тъкмо ИЗКУСТВО НА ВЪЗМОЖНОТО!) пробългарско-проевропейските демократични сили да издигнат обща кандидатура, която да спечели убедително изборите наесен. Подчертавам изрично: нужна е обща кандидатура и на ПП-ДБ, и на ГЕРБ-СДС, и на ДПС, и на "Синя България", и на всички други партии, които се самоопределят като пробългарско-проевропейски!

Ако това не стане, тогава ще загубим изборите. А това са специални избори: президентът, държавният глава е обединяваща фигура, която следва да въплъщава единството на народа, който иначе, разбира се, в условията на демокрация, е разделен на части, т.е. на партии. Партиите в изборите за президент трябва да надмогнат партийната си самовлюбеност в името на нещо, които стои над всички нас, то е БЪЛГАРИЯ!

Как да изнамерим и да изберем такъв подходящ кандидат за президент ли? Има начини, не е толкова трудно. Иска се обаче подобаващото за това съзнание, нужна е също така и идея как конкретно да изпълним, да постигнем желаното - и дълбоко потребното, необходимото. Два са основните варианти:

1.) Предварителни избори.

Партиите предлагат своите кандидати, всяка партия своя кандидат. Провеждаме избори и оня, който спечели тия избори, е нашият общ кандидат. Тук възниква обаче един доста неприятен въпрос: а как партиите избират своя кандидат? Който е приятен на лидера на тази партия ли? Или и в редиците на самите партии ли ще се проведат вътрешно-партийни предварителни избори? Има и още един, още по-неприятен въпрос: а къде е доказано, че на междупартийните предварителни избори ще спечели кандидат, който наистина е най-добрият, който наистина има нужните качества та да може да привлече и граждани, които не са партийно-обременени, т.е. не са симпатизанти на партиите с такава ориентация? Ами ако изберем кандидат, който няма шансове да бъде избран щото не умее да привлича избиратели извън рамките на проевропейско-пробългарската демократична общност?

2. Провеждането на общонационален публичен конкурс за определянето на оня кандидат, който наистина има най-големи шансове да спечели президентските избори.

Общността на небезразличните граждани, в която членувам, преди време предложи тази технология на лидерите на всички партии, които се афишират като пробългарско-проевропейски. Нито един от лидерите на тия партии не реагира никак. Мълчанието е гробищно. Което показва нещо. Сега няма да тълкувам какво. Аз обаче тълкувам това мълчание като признание, че сме прави. Но ги е срам и страх да го заявят публично. Този лидерски егоизъм е крайно опасен за България. "Много пъти сме се парили, а не знаем да духаме...", думи на дякон Игнатий, Апостол на българската свобода.

Спирам дотук. Как да се проведе този напълно публичен конкурс, в който жури да бъдем ние, гражданите (ще решаваме кой от кандидатите отпада като по-слабо представил се на публичните дебати между всички кандидати, ще се проведат толкова турове, колкото са необходими!), може да го обсъдим тук. А след това да опитаме да наложим тази спасителна идея на лидерите на партиите. (Аз, разбира се, ще участвам в конкурса, в него може да участва всеки, които смята, че не само може да изпълнява тази длъжност, но и че може да обедини толкова избиратели, че да спечели изборите било още на първия тур, било на балотажа!)

Приятни размисли ви желая!

Хубав ден!

четвъртък, 18 юни 2026 г.

Какво ченгетата и комунистите никога няма да простят на премиера-реформатор Иван Костов?

Профилът на Иван Костов - slava.bg

Ченгетата никога няма да простят на Иван Костов че откъсна България от "руския свят" и я привърза към европейската цивилизация на свободата!

Интересно е колко много хора са заблудени от кампанията по оплюването на премиера-реформатор на България Иван Костов, продължила десетилетия и водена от флагмани на ченгесарщината у нас като Кеворк Кеворкян и подобни на него; луди пари пръсна проруската мафия за да цапа имиджа на Костов! Ето ви един показателен пример, коментар от една дама, която твърди, че подкрепя моите анализи, но за Костов била имала "особено мнение"; по-долу е моят отговор до нея (диалогът ни се състоя под моя публикация в ютуб-канала "Паралел 42", ето и нейния адрес: https://www.youtube.com/post/UgkxZjuBMl2uKv2gzFRblZVEDUdQ4GADhWh- ):

@СнежанаБерберска: @Paralel42 Защо Костов допусна такава "приватизация", при която само верни комунисти или техни поставени лица, "успяха да се включат" в нея и да станат капиталисти, а на лековерния народ предложиха някакви компесаторни уж книжки - горката ми майка дъъъълго време ги пазеше с надежда, че ще потрябват на поне нас децата... А жена му -партиен секретар на Кремиковци, а самият Костов какъв точно преподавател беше? Май Вие нещо или сте заблуден, или кой знае... Често чета публикациите Ви и подкрепям позициите Ви 93,3%!

Отговор @Paralel42: @СнежанаБерберска Вие сте заблудена. Костов неслучайно е най-оплютия от ченгетата и от мафията политик, по тази причина и Вас са заблудили. Разсъждавайте: ако беше истина това, че Костов бил дал всечки предприятия на комунисти, защо тогава комунистите и ченгетата финансираха оплюването му? Нали е "техен", защо да го плюят? Комунистите бяха разграбили ресурса на държавните предприятия чрез своите фирми и те бяха станали губещи, Костов се видя принуден да ги разпродаде заедно с дълговете им на безценица, за да се отърве държавата от тях. Повечето предприятия загинаха. Но приватизацията, извършена от него, има решаваща роля за влизането ни в ЕС и НАТО. Той откъсна България от "руския свят" и я привърза към европейската цивилизация на свободата, ето затова комунистите-русофили никога няма да му простят и го плюят където седнат и където станат. Аз също като Костов съм бил преподавател в съвсем същата катедра "Марксизъм", но това не значи, че съм бил комунист. Просто повтаряте опорки на пропагандата на ченгетата-мафиоти против Костов, а това не е справедливо. Както и да е. Аз съм описал прехода в две свои книги, ако искате да ви се изясни истината, намерете ги, прочетете. (Книгите ми за прехода са със следните заглавия: "Българската душа и съдба" и "Страстите и бесовете български".) За мен истината е свята. Книгите ми имат и безплатни онлайн-издания, и хартиени. Приятно четене Ви желая! (Прочее, т.н. компесаторни бонове от т.н. "масова приватизация" са на Жан Виденов, не на Костов, комунистите прецакаха чрез тях народа и заграбиха най-добрите предприятия, останали от социализмо-комунизма!)