събота, 27 юни 2026 г.

Обичате ли пошлия менте-"политически" театър?

Няма налично описание на снимката. 

Обичате ли пошлия менте-"политически" театър?

Интересно е това как нито револуционерът Глишев, нито револуционерът Лалов (който е юрист!), не казват истината, че таваришч Радев "спечели", с извинение, "най-честните", моля ви се, избори, с измама, с гигантска манипулация, и заграби ЦЯЛАТА ВЛАСТ с измама, ползвайки се от своя президентски статут и имидж! Което по същество е ДЪРЖАВЕН ПРЕВРАТ, извършен пред очите на всички нас.

Затова аз си позволявам да твърдя, че всички медийни "звезди", "лидери", "инфлуенсъри", "кандидат-звезди" и прочие, които мълчат за този факт и признават лъжливите "резултати" на "най-честните" избори, фактически СЪУЧАСТВАТ в този именно ДЪРЖАВЕН ПРЕВРАТ, чиято крайна цел, канечна, е изтръгването на свидното ни Отечество от евро-американския свят на свободата и връщането ни в смрадливата кочина на РУСКИЙ МИР!

Крясъците на Глишев, Лалов и пр. уж против Радэв и Русия няма да променят тази тъй проста истина. Тези позьори само играят добре режисиран, но зле изпълнен театър, поради некадърност на артистите.

Толкова. Нека да се знае това.

Приятни размисли!

петък, 26 юни 2026 г.

Нека великият Глишев, маскиран като Зеленски, покрещи днес пламенно против... ПП-ДБ - за радост на олигархията на Радев, Боко и Шишо!

Нека великият Глишев, маскиран като Зеленски, покрещи днес пламенно против... ПП-ДБ - за радост на олигархията на Радев, Боко и Шишо!

Оплювачите в моя блог изведнъж станаха... "глишевисти", мигновено обикнаха Украйна и дори станаха върли противници на "мафията" (доскоро говореха и правеха точно обратното!), след като моя скромна милост заяви, че лицето Глишев ми се вижда позьор, мошеник и спекулант; ето какво ми е писало едно такова анонимно, разбира се, оплюваческо същество:

Вече знам кой обеси Левски. Такива като Грънчаров го обесиха, грънчаровци го обесиха. Грънчаров сега скача срещу Глишев, а той е направо светец - той е Левски и Ботев на нашето време. Грънчаров ако излезе на публичен дебат с великия Глишев, ще стане за смях. Толкова е добър оратор титанът Глишев и е най-смел мъж. Той е българският Зеленски! Той ще ни спаси и ще ни оправи. Ще изляза на протеста днес на Глишев с лозунга: "ИСКАМЕ МАНОЛ ГЛИШЕВ, НОВИЯТ ПРЕРОДЕН БОТЕВ, ЗА ПРЕЗИДЕНТ НА БЪЛГАРИЯ!"

Може да бъде изображение с един или повече хора 

Това пише въпросното изведнъж тъй "револуционно" настроено същество. На мен думите му ми звучат крайно лъжливо, защото това анонимно същество (и други подобни на него!), които от години ме плюят всеки ден, са също така злостни оплювачи на "сектата ПП-ДБ", те денонощно повтарят глупостите на мутро-комунистическата пропаганда срещу тази единствена сериозна интимафиотска политическа сила.

Прочее, ето как се разгадава загадката на тъй внезапно избликналата любов на въпросните анонимни, но щатни оплювачи, ето, чуйте какво казва тяхното "божество" Глишев за ПП-ДБ, за "пепетата-дебетата" (нещо, което го дърдорят и другите откровени комуноидни русофилстващи боклуци, няма да споменавам имената им, за да не си оцапам текста!):

https://fb.watch/H_XqAqYV4L/

Чухте какво казва "новият Ботев" за ПП-ДБ, нали?! Как да не го обичаш като толкова мрази и така хубаво плюе ПП и ДБ, единствената сериозна политическа сила, която е срещу мафията на Боко, Шишо и Радев?!

Няма налично описание на снимката. 

Прочее, а при това положение как смятате:

Глишев и групичката около него, която тъй усърдно всява разкол в демократичната общност, наистина ли е против Радев - или само ви прави на идиоти, лъже ви, само и само да цепи демократичната общност?!

Този е възловият въпрос. И още едно въпросче ми се ще да ви задам:

Що за "револуционер" си като обявяваш "НЕМИРЕН протест", а в същото време призоваваш балъците да ти пратят парички за... озвучаване?! (При това Глишев събира пари и за подпомагане на Украйна, леле, колко мило пък е това?!)

Спирам дотук. Приятни размисли ви желая!

Ходете на протеста на Глишев. Нека там великият оратор покрещи пламенно против... ПП-ДБ, е, и срещу Радев ще покрещи, и срещу Русия ще покрещи, важното е вие да го обичате и да му пращате парички както за издръжка на семейството му (щото той работи занаята "професионален протестър", нема време за друга работа!), така и за Украйна най-вече, тъй де, нема да се излагаме сега я?!


четвъртък, 25 юни 2026 г.

Радев и неговата неокомунистическа клика подготвят референдум за излизане на България от ЕС!

Може да бъде изображение с текстово съобщение 

Да, по всичко личи, че по заповед на Москва Радев и неговата неокомунистическа клика подготвят референдум за излизане на България от ЕС!

Помнете ми думата, точно това ще става в близките месеци!

Защото Путин губи войната и иска да убоде Европа с български смъртоносен чадър!

Руско-кагебистката бесовщина няма предел!

Ще допуснем ли неокомунистите още веднъж да съсипят България?! Таман заживяхме като нормални хора и ето, отново искат да ни натикат в калта!

Налага се да се борим, да излизаме по улиците! Има ли българолюбиви човеци тука?!

понеделник, 22 юни 2026 г.

Кой е начина да не допуснем проруските сили да спечелят и президентските избори?


Кой е начина да не допуснем проруските сили да спечелят и президентските избори?


Ето нещо, което написах до един читател на страницата ми, който ме запита има ли кандидат за президент с демократична, с реформаторска, с пробългарско-проевропейска насока на мислене и действие, който да може да спечели президентските избори в люта битка с проруския кандидата на петата колона на Русия у нас, оглавявана от президент-премиерът Радев, от кой друг да е оглавявана?! Ето какво отговорих на този човек и гражданин:

Вчера Илиян Василев заяви в свое предаване, че било нямало кандидати за президент от демократичната общност, да, точно това заяви! :-) И поради нямане на кандидати оставал само Гюров! (Разбира се, моята кандидатура г-н Василев не я забелязва, не знам защо, сигурно и той страда от болестта, наречена звездомания!)

Мога да кажа само, че ако бъда издигнат за кандидат за президент, ще спечеля изборите, колкото и лудешко да Ви звучи това. Има си начини за спечелване на такива избори. (Разбира се, трябва да имам достъп до централните медии, който ще го получа ако бъда издигнат, а останалото е моя работа!)

Разбира се, не съм луд да смятам, че ще бъда подкрепен от някоя партия или партии. По понятни причини няма да издигнат личност като мен, а ще издигат някакви си там шушумиги (погледнете какъв ни е "елитът", с извинение!).

Знаете ли какво: ако личност като мен попадне сред политиците, това означава, че народът ни ще има вече шанса да различи по най-очебиен начин колко некадърни са тия, които е избирал досега. (Малкото кадърни, Кирил Петков, Асен Василев, Христо Иванов, Иван Костов бяха оплюти така грозно, че повече не може да бъде!).

Аз съм нов и неопетнен, биографията ми е чиста, доказал съм се, щото цял живот работих безкористно за народното благо - на буренливата нива на просвещението, науката, възпитанието, духовното въздигане и укрепване на младите. Човек от народа съм, а като философ по презумпция съм духовен водач, съвестно си изпълнявах десетелетия наред длъжността. (За което мутренско-комунистическия режим ме тормози и репресира!) На България в този исторически момент е нужен точно такъв човек, понеже живеем в условия на страшна демокрализация, обезчовечеване, затъпяване, простотия и пр. Нашата демократична и реформаторска общност има възможност чрез моята кандидатура да разчупи тъй опасната матрица, в която сме оковани, но тя едва ли ще се възползва от този шанс. Откак започнах този експеримент (с издигането на моята кандидатура), всички най-видни представители на демократичната общност оглушително мълчат, презрително нацупили устничките си, щото ме възприеха, разбира се, за луд, за какъв друг да ме възприемат (те също мислят в полето на матрицата!)?!

Това е. Та значи излиза, че както е тръгнало, есента български президент ще стане поредният безличник като Радев, т.е. всички власти у нас ще бъдат овладени от проруските сили. И ни чакат тежки времена! Аз предложих вариант да не допуснем това, но всички мълчат, щото не могат да меслят извън догмите на проклетата матрица! Извенете за дългото разсъждение, което, разбира се, едва ли прочетохте!

Приятни размисли!

Какво става със страните, управлявани от разбойници?


Какво става със страните, управлявани от разбойници?


Русия е пример за това какво става с една страна когато нейни вождове са хора с изявен манталитет на хулигани, на разбойници:

● Ленин е мошеник, който с германски пари прави "революция" в Русия за да я извади от войната (Първата световна)!

● Сталин е професионален обирджия на банки, т.е. е криминален престъпник!

● Путин е уличен побойник, жестоко бит от по-силните, който е изпълнен с жажда да отмъщава за личностната си непълноценност!

● Полковникът от КГБ Гундяев, изживяващ се за "духовен", с извинение, водач на Русия ("патриарх"!), е бандит, баснословно забогатял от незаконен внос на цигари, наркотици и какво ли не още, включително износ на проститутки!

ВНИМАНИЕ:

● Нас ни управлява Симеон Втори (цар, стъпкал в калта короната си!), вербуван от КГБ провалил се, изпаднал в бедност комарджия!

● Боко Борисов, бандит от застрахователния и охранителен "бизнес", 12 години премиер на България (Повече от Стефан Стамболов, най-дълго управлявалия държавник преди 1944 г.)

● Румен Радев, свързан с проруско-масонската мафия "генерал", доказано лишен от морални скрупули!

Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


В нашия Философски клуб (който се събира в ютуб-канала "Паралел 42", напоследък го наричаме и "Школа по мислене"!) от доста време разговаряме по проблеми около наближаващите тази есен президентски избори. У нас масово не се разбира какъв е смисъла на тази институция и, респективно, какво е значението на тези избори. Особено важно е това, че пробългарската и проевропейска демократична общност у нас не трябва да допуска и тази институция на властта (както другите две!) да бъде овладявана от проруските и носталгично-комунистически сили, затова и тия избори имат съдбовно значение (Води се война срещу европейския път на България, подобна на войната, която Русия води срещу Украйна, проруските сили са се овълчили да съсипят достойното бъдеще на страната и на народа ни!) Ето защо трябва да направим нужното изборите да бъдат спечелени от достойна личност, която като президент да бъде силна противотежест на глупостите и дивотиите на управляващите. Ето един коментар под публикация в канала, който поставя част от тези въпроси, които се нуждаят от дискутиране, от постигане на яснота:

У българите битува дълбоко неразбиране за смисъла на трите власти. Факт е, че изобщо не им е ясна каква е ролята на президента като политическа фигура. А именно за да има морала, достойнството и смелостта да застава пред всички и всеки - за да защити обща кауза!!!!! Пътят към всички и всеки изисква личност със специфични качества. Морален компас, отговорност, грамотност, честност... Абе свела личност!😂Не казвам, че вие не сте такава.😂Няма значение дали е мъж или жена (Голда Меир, Маргарет Тачър...). Но дори и едно от тези качества да липсва ще има гафове. Оттам-насетне идва ред на харизмата. Е, това вече е специфично! Не казвам, че нямате харизма!😂😂😂😂 Просто моето предположение е, че без младото поколение е невъзможно да се справи България на днешна дата. Те трябва, колкото и да не ги разбираме, да го (я) харесат и да го (я) приемат! За целта май трябва да ги попитаме. Разбира се, че и по-възрастните трябва да го приемат! За мен Манол Глишев е загубена кауза, усеща се показен радикализъм, признак за морална нечистоплътност. Той или тя трябва да създава усещане за вълнолом! От Варна

@NatashaSabeva, леко редактирана и допълнена от мен, А.Г.

неделя, 21 юни 2026 г.

Защо няма да допуснат аз да участвам в изборите за президент?

Манол Глишев: Всеки боклук, който се изнерви от корица на книга с дете,  облечено в украинските цветове, е свиня! - Zonanews.bg 

Защо няма да допуснат аз да участвам в изборите за президент?

Ето един многозначителен диалог по важна тема, който се състоя под мой постинг, в който имах дързостта да заявя, че звездата Манол Глишев е смешна кандидатура за президент:

Tihomir Trifonof: Ангел Грънчаров Добре, и кой предлагате вие, господин Грънчаров? Аз не виждам по-подходящ човек, който да ни поведе на война срещу омразната Русия. Не знам, аз и за Вас бих гласувал, но мисля, че Манол е много по-популярен и би имал много по-големи шансове срещу кандидата на Путин.

Отвърнах му:

Tihomir Trifonof Манолчо ще събере 20-30 000 гласа на такива като Вас, дето сте впечатлени от хашлашкото му говорене. С толкова гласа не се печелят президентски избори.

Аз не съм популярен, и точно затова имам огромно предимство: името ми е чисто, аз съм човек от народа, учител съм, моята кандидатура е шанс да счупим оковите на тъпата матрица, която доведе дотам все мижитурки (Радев, Плевнелиев, Гоце Първанов и т.н.) да сядат на президентското кресло!

Не знам дали сте гледал филма "Слуга на народа", в който главната роля играе Володимир Зеленски. Той там играе ролята на един обикновен учител по история, няма да ви го разказвам, който "случайно" става президент на Украйна. Малко след този филм Зеленски наистина стана президент на Украйна. И стана достоен президент, който ще остане в историята!

Аз не съм артист, аз съм философ, учител, блогър с десетилетия стаж. Мен не ме допускат от 10-15 години до централните медии неслучайно, името ми е в списъка на тия, които не ги допускат до медиите. (Преди това чат-пат са ме канили, примерно покойният Милен Цветков, Бог да го прости, ме е канил в качеството ми на философски и политически блогър, покойният Димитър Цонев, Бог да го прости, ме е канил, Светла Петрова ме е канила, даже Камелия водеше едно предаване, и тя ме е канила, и други са ме канили (Николай Колев и пр.; но в един момент, когато мутро-комунистите овладяха медиите, моето име попадна в списъка на забранените за участие в телевизиите!)

Аз копнея да се сблъскам в дебат с мижитурки като Даниел Вълчев (Карбовски, Дачков и пр.) и други мераклии за славата и да ги накарам да си говорят сами - щото имам опита, защото цял живот тази ми е била работата, да водя дискусии, да се сражавам в полето на словото, обичащо истината.

Разбира се, знам добре (не съм луд!), че мен няма да ме допуснат до участие в изборите, нито една партия няма да посмее да ми издигне кандидатурата. И знаете ли защо това няма да стане? Ще ви кажа, ще рискувам да ви кажа.

Няма да ме допуснат за участие в изборите за президент защото ги е страх да не ги засенча! Да, най-тъпата родна и българска завист е причината такива като мен да ги държат в изолация, да ги маргинализират, да ги превръщат в аутсайдери. Защото ако допуснат такива като мен личности (не съм единствен, но не сме много, особено сред философите май съм само аз!) до публичност, това веднага ще покаже, че "любимците на славата", дето сега се перчат по екраните на централните телевизии, такива като Андрей Райчев и останалата руска и комунистическа гмеж, са най-банални лъжци и мошеници!

Ето от това ги е страх: защото народът ще може да сравнява. И ще си проличи кой колко струва. Ще блесне истината, а ние сме страна на лъжата и на лъжците. И на мошениците, на тарикатите.

Сега разбирате ли защо мен няма да ме допуснат да участвам в изборите? И защо ме държат в изолация? От страх да не ги засенча не ме допускат и щото завиждат, да, нашият елит, за жалост, се състои предимно от мижитурки, от безличници! (Такива като Радев, Боко, Шишо, Слави, Тошко Йорданов и пр.; който пък е личност, примерно като Кирил Петков и Асен Василев, те са и най-оплюти, нали така?!)

Простете за дългия коментар, но бях длъжен да обясня след като имахде добрината да ме запитате, за което Ви благодаря! (Щото другите демократи, особено по-звездните, се гнусят да говорят с мен: та нали те са звезди, а аз съм никой, аз съм един прост учител, леле, какво падение да разговаряш с един учител и то по философия!)