понеделник, 22 юни 2026 г.

Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


Какви качества трябва да има добрият кандидат за президент?


В нашия Философски клуб (който се събира в ютуб-канала "Паралел 42", напоследък го наричаме и "Школа по мислене"!) от доста време разговаряме по проблеми около наближаващите тази есен президентски избори. У нас масово не се разбира какъв е смисъла на тази институция и, респективно, какво е значението на тези избори. Особено важно е това, че пробългарската и проевропейска демократична общност у нас не трябва да допуска и тази институция на властта (както другите две!) да бъде овладявана от проруските и носталгично-комунистически сили, затова и тия избори имат съдбовно значение (Води се война срещу европейския път на България, подобна на войната, която Русия води срещу Украйна, проруските сили са се овълчили да съсипят достойното бъдеще на страната и на народа ни!) Ето защо трябва да направим нужното изборите да бъдат спечелени от достойна личност, която като президент да бъде силна противотежест на глупостите и дивотиите на управляващите. Ето един коментар под публикация в канала, който поставя част от тези въпроси, които се нуждаят от дискутиране, от постигане на яснота:

У българите битува дълбоко неразбиране за смисъла на трите власти. Факт е, че изобщо не им е ясна каква е ролята на президента като политическа фигура. А именно за да има морала, достойнството и смелостта да застава пред всички и всеки - за да защити обща кауза!!!!! Пътят към всички и всеки изисква личност със специфични качества. Морален компас, отговорност, грамотност, честност... Абе свела личност!😂Не казвам, че вие не сте такава.😂Няма значение дали е мъж или жена (Голда Меир, Маргарет Тачър...). Но дори и едно от тези качества да липсва ще има гафове. Оттам-насетне идва ред на харизмата. Е, това вече е специфично! Не казвам, че нямате харизма!😂😂😂😂 Просто моето предположение е, че без младото поколение е невъзможно да се справи България на днешна дата. Те трябва, колкото и да не ги разбираме, да го (я) харесат и да го (я) приемат! За целта май трябва да ги попитаме. Разбира се, че и по-възрастните трябва да го приемат! За мен Манол Глишев е загубена кауза, усеща се показен радикализъм, признак за морална нечистоплътност. Той или тя трябва да създава усещане за вълнолом! От Варна

@NatashaSabeva, леко редактирана и допълнена от мен, А.Г.

Няма коментари:

Публикуване на коментар